Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: "Im Namen der Kaiser" - Diorama navala  (Citit de 5215 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tavi

  • Vizitator
"Im Namen der Kaiser" - Diorama navala
« : 29-10-2013, 18:26:08 »

 Salutare. Iata ca dupa o foarte lunga absenta, incerc sa revin si eu, si ..... sper din tot sufletul ca aceasta revenire sa tina cat mai mult. Prins intre una si alta, la insistentele si rugamintile unui inrait pasionat al tehnicii militare " Das Wermacht" din perioada WW I si WW II , am intrat in hora si "i-am tras" o diorama navala scara 1:350. Dupa multi nervi cu kitul barcazului, dupa indelungi blahosloveri adresate PE-urilor ( care-s mici rau.... gen scarite, balustrade...... ) am trecut la .... apa. Cum se cerea ca perioada sa se incadreze cat mai aproape de WWI ( Jutlanda) .... am inceput probele . Pentru nuanta apei.... ceva cat mai apropiat de Atlantic, valuri nici prea mari, dar nici ...... si, dupa multe incercari, cam 2 saptamani, a iesit ce se vede.....
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: "Im Namen der Kaiser" - Diorama navala
« Răspuns #1 : 29-10-2013, 18:28:00 »

 .....dupa prezentarea clientului a ceea ce a iesit, am trecut la .....efecte si ...finalul se prezinta cam ...asa
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: "Im Namen der Kaiser" - Diorama navala
« Răspuns #2 : 29-10-2013, 18:29:10 »

...si ....de acu, urmeaza apa la francezul meu.... daca va mai amintiti de ...LE COUREUR
memorat

Wittman40

  • Modelist
  • Mesaje postate: 1525
Re: "Im Namen der Kaiser" - Diorama navala
« Răspuns #3 : 30-10-2013, 09:13:32 »

Beton, cu valurile acelea o sa fiu nevoit sa te iau la o discutie, caci si pe mine ma bate gindul la asaceva
memorat

eddie

  • Vizitator
Re: "Im Namen der Kaiser" - Diorama navala
« Răspuns #4 : 30-10-2013, 12:06:34 »

Foarte fain!
Astept cu interes si diorama frantuzului. Mi-a placut mult ideea.
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: "Im Namen der Kaiser" - Diorama navala
« Răspuns #5 : 07-11-2013, 08:10:33 »

De-a dretul magnific. Felicitari ! ... este prea putin spus.
Stima si respect sincer  :14: :14: :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll
Pagini: [1]   Mergi Sus