Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: Oktiabrskaja Rewolucja  (Citit de 3825 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tavi

  • Vizitator
Oktiabrskaja Rewolucja
« : 09-01-2014, 12:00:48 »

Salutara ideea. Pai , daca indeplinesc standardele, ma alatur si eu cu un cuirasat de provenienta a mamei Rusii. pana rezolv treburile cu PC—ul si Notepadul..... am sa postez de pe telefon. kitul este un Maly Modelarz nr. 2—3 din 1987
octavian
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: Oktiabrskaja Rewolucja
« Răspuns #1 : 09-01-2014, 12:02:30 »

La cum te stiu ca lucri astept cu nerabdare constructia.
Stima si respect sincer  :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Wittman40

  • Moderator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1525
Re: Oktiabrskaja Rewolucja
« Răspuns #2 : 09-01-2014, 20:02:53 »

Tavi e o minunatie alegerea ta, dar are o mica problema, cum am vazut nu intra intre navele care au participat in Primul Razboi Mondial, daca imi dovedesti contrar, esti binevenit cu ea, in caz contrar te rog fa o alta alegere. In regulament am specificat acest lucru.

Stima Janos
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: Oktiabrskaja Rewolucja
« Răspuns #3 : 09-01-2014, 20:58:49 »

OK.  Chiar daca este destul de greu de crezut.... acest dreadnought face parte din WWI..... mai exsct din clasa Gangut..... sau mai pe inteles seria Sevastopol.......      Dovezi am , dar sunt greu de aratat aici pe forum, fiindu—mi greu, datorita postarii de pe tlf.     ......... Dar..... sa nu o mai lungim, am sa caut altceva prin maldarul de reviste, deci...... boss , inchide topikul, cand gasesc altceva, revin....., pana atunci, studiez.                 p.s.  Daca ai cumva cartea Jane`s Fighting Ships of WW I.    unde arata toate navele participante in WW I a tuturpr tarilor......... este cea mai solida proba.
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: Oktiabrskaja Rewolucja
« Răspuns #4 : 09-01-2014, 21:31:03 »

p.p.s.    In carte la pagina 235 in sectiunea Russian Navy Baltic Section.......... zice tot, dar ptr a nu creea discutii, cel mai bine, am sa ma reorientez spre altceva
memorat

Wittman40

  • Moderator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1525
Re: Oktiabrskaja Rewolucja
« Răspuns #5 : 09-01-2014, 21:37:58 »

Din pacate nu am cartea si nici pe net nu l-am gasit sa ma documentez atita am doar poze despre o alta nava Gangut care seamana foarte tare, poate acesta a fost redenumita, dar ca si clasa Gangut am gasit poze cu nave care erau probabil modifcate si innoite, dar poti sa imi dai detalii caci ma intereseaza e bine de aflat orice aspect important despre aceste nave fiind foarte putine date despre ele. Nai ales ca rusii au avut si revolutia singeroasa din 1917 unde au pieri mule informatii din regimul tarist.
memorat

Rafael

  • Modelist
  • Mesaje postate: 303
Re: Oktiabrskaja Rewolucja
« Răspuns #6 : 15-01-2014, 17:32:02 »

http://en.wikipedia.org/wiki/Gangut-class_battleship posibil raspuns :(
memorat
Pagini: [1]   Mergi Sus