Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: incepator machete  (Citit de 2312 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mihaisepo

  • Vizitator
incepator machete
« : 10-09-2010, 12:58:30 »

Salut,
eu am cateva intrebari de incepator pentru machetele din carton

de unde sa cumpar carton? se poate cumpara de la orice librarie sau dintr-un loc special?
ce fel de carton este? ce grosime, ce tip de carton? ce preturi are?

de asemenea vroiam sa intreb din ce materiale mai pot confectiona machetele si de unde procur aceste materiale si la ce pret.
(ma intrebam daca le pot confectiona dintr-un fel de plastic si de unde se cumpara, la ce pret)

pentru lipire aracetul mie mi se pare ca se usuca greu
ce sa folosesc pentru lipit cartonul? de unde se cumpara? si ce preturi are?
(poate si ceva ce devine transparent dupa uscare)
memorat

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: incepator machete
« Răspuns #1 : 10-09-2010, 14:01:56 »

Salut mihaisepo  :14:  bine ai venit pe Forum.
Navigheaza prin subiectele postate ?i vei gasi raspuns la multe din intrebarile tale. 
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: incepator machete
« Răspuns #2 : 10-09-2010, 19:20:09 »

 :14: :14: Salutare @mihaisepo , si bine ai venit printre cartonisti.
 Dupa cum a scris si PAPY, subscriu si..... navigheaza prin topice si vei gasii toate raspunsurile la intrebarile tale, si.... chiar si mai mult decat atat.
 Spor la ..... gasit raspunsuri si .....te asteptam sa ne prezinti si noua machetele realizare sau .....pe cele care doresti sa le realizezi.
 Spor si numai bine.
memorat

Ice Age

  • Vizitator
Re: incepator machete
« Răspuns #3 : 11-09-2010, 00:40:15 »

Bine ai venit.
Ti-am dat pm pe alt forum catre magazinul care gazduieste acest forum. ( http://www.papermodel.ro/ )
Acolo gasesti ce carton vrei pt realizarea machetelor din carton e cel mai la indemina si ieftin. Pina acum nu am gasit nici o librarie care sa aiba carton pt ceea ce avem nevoie noi .
La tehnice o sa gasesti tehnici de lipire si diversi adezivi.
 
 
Ps incearca sa postezi in sectiunea dedicata a ceea ce doresti sa intrebi , aflii , etc
 
Spor
memorat

mihaisepo

  • Vizitator
Re: incepator machete
« Răspuns #4 : 11-09-2010, 11:06:24 »

Bine ai venit.
Ti-am dat pm pe alt forum catre magazinul care gazduieste acest forum. ( http://www.papermodel.ro/ )
Acolo gasesti ce carton vrei pt realizarea machetelor din carton e cel mai la indemina si ieftin. Pina acum nu am gasit nici o librarie care sa aiba carton pt ceea ce aven nevoie noi .
La tehnice o sa gasesti tehnici de lipire si diversi adezivi.
 
 
Ps incearca sa postezi in sectiunea dedicata a ceea ce doresti sa intrebi , aflii , etc
 
Spor

da, multumesc, o sa ma orientez
memorat
Pagini: [1]   Mergi Sus