Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: Kit Tk. Renault 17  (Citit de 4465 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

traian

  • Vizitator
Kit Tk. Renault 17
« : 18-11-2009, 11:10:40 »

  Pentru iubitorii de blindate, in special incepatori in domniu, un pitoresc Renault 17 de la Maly Modelarz. Destul de usor de realizat, nu creaza nici un fel de probleme in privinta ansamblarii componentelor. Chiar si senilele care dau cea mai mare bataie de cap la blindate, sunt destul de usor de ansamblat dat fiind atat modelul destul de mare al patinelor cat si numarul lor, mai mic decat la alte modele si numarul mai mic de componente. Kitul e pe 4 ,,cartoane'' A4 si are 5 file de prezentare si instructiuni de montaj. Necesita putin carton de suport doar pentru schelet si cateva piese din ansamblul senilelor. Culoarea e verdele clasic. Dimensiunile se incadreaza in 17 x 7 x 8 cm.
memorat

DragosP

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1311
  • Est modus in rebus.
Re: Tk. Renault 17
« Răspuns #1 : 18-11-2009, 18:19:18 »

Modelul din ultima poza e construit de tine?
memorat

traian

  • Vizitator
Re: Tk. Renault 17
« Răspuns #2 : 18-11-2009, 19:06:44 »

   Nu, e cules de pe un forum rusesc. Am si eu modelul in lucru dar pozele pe care le-am facut pana acum nu sunt atat de clare. Inca nu ajunsesem la consesns cu camera. Ma risc totusi si pun cateva la constructii.
memorat

SORY1976

  • Vizitator
Re: Tk. Renault 17
« Răspuns #3 : 18-09-2011, 20:50:39 »

Salutare.....este foarte frumos tanculetul...arata a istorie .. de la el pana la ultimele modele e foarte mare difernta dar asta a fost printre primele asta conteaza...este frumos modelul nu m-as da inapoi de la facerea unuia atat ca ami lipseste revista......spor la modelit la cel la care lucrezi..asteptam poze cu el


RESPECT MAXIM
memorat
Pagini: [1]   Mergi Sus