Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: Prima Enciclopedie Completa - Lumea Avia?iei  (Citit de 4968 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Profiler

  • Vizitator
Prima Enciclopedie Completa - Lumea Avia?iei
« : 10-12-2010, 14:08:12 »

Dragi colegi, nu stiu daca ati vazut ca s-a lansat aceasta enciclopedie si la noi - RO si MD, in romana, pana acum am vazut doar in rusa si alte limbi. Mi se pare foarte interesanta si documentata, fie si nu prea detaliata, totusi notiunile generale sunt prezente. Este bine ilustrata, are centerfolduri cu desene detaliate si cred ca e o gaselnita pt aviatori. Eu, cel putin, am de unde sa invat terminologia :). De curand am procurat numerele 7,8,9, restul le-am scapat , da fac eu rost de ele. Le mai aduna cineva?
mai detaliat este aici
http://www.deagostini.ro/aircraft/index.php
memorat

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: Prima Enciclopedie Completa - Lumea Avia?iei
« Răspuns #1 : 10-12-2010, 14:33:06 »

Doua sau trei numere, de la inceput, ?i primul biblioraft am ?i eu pe acasa, daca le vrei trimite un PM. 
memorat

Profiler

  • Vizitator
Re: Prima Enciclopedie Completa - Lumea Avia?iei
« Răspuns #2 : 10-12-2010, 17:21:50 »

Doua sau trei numere, de la inceput, ?i primul biblioraft am ?i eu pe acasa, daca le vrei trimite un PM.
merci mult, Papy, pt oferta, dar transportul acestora va costa mai mult decat valoreaza insasi numerele. le gasesc eu aici - am numarul de telefon al celor care le distribuie, si nu e scump sa le iau ;).
memorat

Horia MODEL IST

  • Vizitator
Re: Prima Enciclopedie Completa - Lumea Avia?iei
« Răspuns #3 : 11-12-2010, 21:43:58 »

Am de dat urmatoarele numere  1, 2, 3, 4, 5, 6 (cu separatoare), 7, 8 (cu separatoare), . Daca te intereseaza da-mi un semn!
memorat

pote

  • Modelist
  • Mesaje postate: 52
  • Rabdarea e cheia modelismului !
Re: Prima Enciclopedie Completa - Lumea Avia?iei
« Răspuns #4 : 12-12-2010, 16:47:29 »

 Salut :14: eu am toate numerele si le iau in continuare ; chiar sunt foarte interesante
memorat
Salutari din Ploiesti !

Profiler

  • Vizitator
Re: Prima Enciclopedie Completa - Lumea Avia?iei
« Răspuns #5 : 14-12-2010, 09:42:45 »

merci mult, prieteni, dar cum am mai zis, Posta Romana are niste preturi la colete  >:( ... parca as sta la 10 000 km, nu la 200.
memorat

Horia MODEL IST

  • Vizitator
Re: Prima Enciclopedie Completa - Lumea Avia?iei
« Răspuns #6 : 15-12-2010, 18:26:57 »

Te contrazic. Un colet de pana la 1 kg costa 2,4 lei. o revista are pana in 100 g. Daca te intereseaza ce am eu de dat, pretul este 40 lei cu taxe postale gratuite!
memorat

Profiler

  • Vizitator
Re: Prima Enciclopedie Completa - Lumea Avia?iei
« Răspuns #7 : 17-12-2010, 11:50:13 »

Merci inca o data - dar am gasit deja distribuitorul local si le-am luat pe cele lipsa, inclusiv si dosarul. 
memorat
Pagini: [1]   Mergi Sus