Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: 1 ... 6 7 [8]   Mergi Jos

Autor Subiect: Le Coureur 1776 - laser cardboard kit by Shipyard  (Citit de 26939 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tavi

• Vizitator
Re: Le Coureur 1776 - laser cardboard kit by Shipyard
« Răspuns #105 : 03-12-2011, 19:59:55 »

......
O masuta, niste scaune si o plasa de prins peste nu arunci in casute? ::)
Papy.... masuta, scaune , plase si mai stiu eu ce............ raman momentan in stand-by. Nu sunt de neglijat, dar nici hotarat nu sunt inca  :20: :20:
 Greu, treaba a inceput sa se miste destul de greu. Parca lipseste ceva...... ce anume ????? nu stiu, dar .....motoarele au ajuns la relanti  :28: :28:  ....... si asta nu prea e bine.
 Dupa lupte seculare am mazgalit magaziile si le-am asezat provizoriu pentru a putea aplica primul strat de nisip. Ori si cum... baracile mai au nevoie de retusuri en-gross, dar pana la retusuri mai am de "bobinat"  :2: :2:

memorat

tavi

• Vizitator
« Răspuns #106 : 03-12-2011, 20:05:19 »

Acum...... legat de stratul de vopsea-baza pentru apa........  :23: :23: :8: :8:  sunt total nemultumit, asa ca am sa o iau de la capat. Asa patesti cand folosesti numai porcarii no name , cine face ca mine.... ca mine sa pateasca ! :8: :8:
 Pana ma hotaresc asupta culorii de baza ( sper sa nu-mi iasa o alta spalatura de vase ) am mai miscat cate ceva, nu mult ...... numai cat sa nu zica poporul ca somez.
memorat

Claudiu

• Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1809
« Răspuns #107 : 03-12-2011, 21:27:41 »

Papy.... masuta, scaune , plase si mai stiu eu ce............ raman momentan in stand-by. Nu sunt de neglijat, dar nici hotarat nu sunt inca  :20: :20: 

Poate la pui la final.  :14:
Citat
Greu, treaba a inceput sa se miste destul de greu. Parca lipseste ceva...... ce anume ????? nu stiu, dar .....motoarele au ajuns la relanti  :28: :28:  ....... si asta nu prea e bine.
Habar n-am, dar si la mine e la fel...  :( 
memorat
Pagini: 1 ... 6 7 [8]   Mergi Sus