Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 8   Mergi Jos

Autor Subiect: machete feroviare  (Citit de 55370 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #15 : 19-02-2012, 19:12:31 »

Urmatoarea macheta va fi o locomotiva GR 950. Sper sa iasa bine. Astept noi critici.
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: machete feroviare
« Răspuns #16 : 19-02-2012, 19:21:18 »

Ai perfecta dreptate Papy. totu e naspa dar crede-am ca este prima macheta feroviara dupa aproape 30 de ani. oricum incerc ca pe urmatoarea sa o fac cu mai mult mimt de raspundere si mai ales intr-un timp mai lung. Acum m-am grabit sa o termin ca sa raman pe feroviare.
Eu ti-am zis doar ce e naspa, nu ca totul e naspa. Te felicit pentru dorinta de a face din nou machete.
Spor in continuare.   :14:
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #17 : 19-02-2012, 21:21:29 »

Nu m-am suparat deloc pentru ca stiu ca a iesit efectiv naspa dar trebuie sa xersez. Altfel ... Este foarte bine sa fiti obiectivi pentru ca machetele trebuie sa tinda spre perfectiune. astept alte sugestii si de ce nu, critici. Oricum ma voi stradui mai mult pe viitor. Incepe sa-mi placa. A sa nu uit - tot ceea ce fac fac pe o imprimanta cu jet care nu iarta nici lipici mai mult si nici nu permite retusuri substantiale. Cred ca voi trece pe vopsea auto la tub.
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #18 : 20-02-2012, 19:42:53 »

Azi am inceput la decuparea elementelor de la o locomotiva GR 950. Se pare ca santierul este organizat si merge... reformulez - santierul este organizat si merge treba ?... :))  Lasand gluma la o mparte incerc sa fiu mai atent cu finisajul dar... :12:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #19 : 02-03-2012, 09:58:12 »

Buna ziua tuturor.daca se poate as dori sa fiu lamurit de catre administratorul sitului cu urmatorul aspect: lucrez la o locomotiva gr 950 care este aproape gata. Am luat planurile free de pe net si as vrea sa stiu daca pot posta poze cu fazele de constructie. Va multumesc si spor la toata lumea (la modelism fireste). :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: machete feroviare
« Răspuns #20 : 02-03-2012, 11:27:28 »

Gasesti raspunsul la "Mesaje pentru moderatori" unde ai deschis un subiect cu aceiasi intrebare.
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #21 : 03-03-2012, 10:29:18 »

Da am vazut mesajul si multumesc pentru promptitudine si da planul de la locomotiva GR 950 este luat de pe WWW.zioprudenzio.it si este evident free. Azi incerc sa postez pozele cu ce am facut pana acum. spor la  :18:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #22 : 04-03-2012, 09:04:05 »

Da am vazut mesajul si multumesc pentru promptitudine si da planul de la locomotiva GR 950 este luat de pe WWW.zioprudenzio.it/fok-milveh.html si este evident free. Azi incerc sa postez pozele cu ce am facut pana acum. spor la  :18:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #23 : 09-03-2012, 08:33:26 »

Dupa cum spuneam planul locomotivei GR 950 este luat de pe WWW.zioprudenzio.it/fok-milveh.html (multumesc din suflet pentru aceasta facilitate adminidtratorului site-ului) si acum am sa postez cateva omagini cu ce am facut pana acum.
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #24 : 09-03-2012, 08:36:40 »

continui cu postarile de poze. Nu stiu dece dar nu am putut posta decat o poza. Sa vedem daca vrea acum,,,
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #25 : 09-03-2012, 08:41:10 »

Postez ultimele poze si astept sfaturi de la cei mai experimentati. Sper ca in cateva zile sa termin loomotiva  pentru ca am facut deja desenele pentru un vagon de calatori CFR si le-am si imprimat. Cu mult respect pentru toti modelistii, va salut si spor la modelit !!! :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #26 : 09-03-2012, 08:45:48 »

Sa nu uit... pozele postate au fost facute inainte de finisare (mai ales pe muchii). A... "lA MULTI ANI !" DE MUCENICI si  :3:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: machete feroviare
« Răspuns #27 : 09-03-2012, 12:15:35 »

Ehe la asta nu te-ai mai grabit, a iesit bine. 
Spor !
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #28 : 09-03-2012, 13:35:16 »

Multumesc mult Papy dar mai am mult de lucru la partea de finete. Azi am cumparat preducel si sper sa mearga mult mai bine la reperele pe rotund. mai am sa gasesc un sistem de taiat pe cerc si cam am tot ce trebuie. Mulktumesc pentruy apreciere si astept si alte sfaturi sau critici. Nu ma supara deloc si nu pot evolua fara ele. O spun cu toata seriozitatea. Spor la  :18:  si azi si la  :3:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #29 : 09-03-2012, 13:37:16 »

Multumesc mult Papy dar mai am mult de lucru la partea de finete. Azi am cumparat preducele si sper sa mearga mult mai bine la reperele pe rotund. mai am sa gasesc un sistem de taiat pe cerc si cam am tot ce trebuie. Mulktumesc pentruy apreciere si astept si alte sfaturi sau critici. Nu ma supara deloc si nu pot evolua fara ele. O spun cu toata seriozitatea. Spor la  :18:  si azi si la  :3:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 8   Mergi Sus