Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Mergi Jos

Autor Subiect: machete feroviare  (Citit de 55369 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #30 : 09-03-2012, 20:44:48 »

de trei zile a trebuit sda intrerup santierul de la locomotiva dar am reusit sa adaug cate ceva la gara ce va face parte din diorama. Iata ce a iesit
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #31 : 09-03-2012, 20:53:41 »

Si iata alte cateva elemente adaugate de mine la gara
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #32 : 03-04-2012, 09:20:32 »

In sfarsit am reusit sa trmin (aproape) mcheta locomotivei GR 950 si am sa postzsi imaginilecu ceea ce a iesit. Mai am mici rtusri de facut si ... GATA. Urmeaza sama apuc deun vagon dcalatori pe care il vi fac dupa plauri prprii si sunt chiarcurios ce va iesi.
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #33 : 03-04-2012, 09:21:36 »

si inca cateva poze
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #34 : 03-04-2012, 09:30:11 »

Dupa cum cred ca se ve in poze, mai a de pus o singura scarita dar nu am putut rezista tentatiei de a punelocomotiva pe site. Spor la  :18:  si multa  :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #35 : 03-04-2012, 10:27:11 »

Sa nu uit ... scuze pentru lipsa sinelor de cale ferata dar nu am gasit nicaieri la scaa 1:43. Poate ca am sa reusesc sa fac eu ceva sine. Spor :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: machete feroviare
« Răspuns #36 : 03-04-2012, 11:56:50 »

Macheta este frumoasa, felicitari!!!
In schimb n-am reusit sa inteleg   :(   urmatorul mesaj:
 
In sfarsit am reusit sa trmin (aproape) mcheta locomotivei GR 950 si am sa postzsi imaginilecu ceea ce a iesit. Mai am mici rtusri de facut si ... GATA. Urmeaza sama apuc deun vagon dcalatori pe care il vi fac dupa plauri prprii si sunt chiarcurios ce va iesi.
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #37 : 03-04-2012, 13:25:33 »

Imi cer scuze dar nu mai merge tastatura. Spuneam ca in sfarsit am terminat Gr 950 si ca urmatorul target in diorama feroviara pe care o pregatesc este un vagon de calatori CFR cu planuri proprii. Sper sa iasa bine... Spor si multumesc pentru aprecieri Papy  :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: machete feroviare
« Răspuns #38 : 03-04-2012, 13:42:11 »

Am vazut mai demult niste filmulete faine cum se "recicleaza" tastaturile.  :2:   
Sa ai spor!  :14:
memorat

Wittman40

  • Modelist
  • Mesaje postate: 1525
Re: machete feroviare
« Răspuns #39 : 03-04-2012, 15:03:05 »

Frumos, BR 78-ul si eu il am dar functionabil si in scara 1/87
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #40 : 05-04-2012, 16:48:59 »

Iti multumesc Wittman si am sa-ti spun si de ce - Ieri m-am apucat sa construiesc un dispozitiv, nici nu stiu cum se numeste in romana (in germana wasserkran) un fel de pompa de apa pentru pus apa in locomotive. ei bine acest dispozitiv are un robinet de 6 mm diametru si este cu sase spite. ieri cand am vazut pozele cu roata de la tancul tau (felicitari ti-a iesit sssuppper) m-am ambitionat si dupa 20 de minute am rezolvat problema. Am spus toate astea pentru ca fara sa fiu pe acest site nu as fi avut tupeul sa fac decupajul. Acum pozele
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #41 : 05-04-2012, 19:44:24 »

Am terminat in aceasta seara pompa de apa pentru locomotiva ce va avea un loc in diorama si arata cam asa
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #42 : 06-04-2012, 21:54:43 »

Asa cum am promis am cautat, am gasit ;i azi am contruit un tronson de cale ferata care desi nu este cel pe care il doresc asigura o prezentare mai ok a locomotivei
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #43 : 06-04-2012, 21:57:14 »

Dupa cum vedeti am construit (in fuga din pacate) si un cub "machete din carton" pe care fire?te am sa-l pun la fiecare postare de poze langa acestea.
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Wittman40

  • Modelist
  • Mesaje postate: 1525
Re: machete feroviare
« Răspuns #44 : 07-04-2012, 10:45:49 »

Lucrezi frumos, spune-mi unde ti aceste monstrii ca eu nu am unde tine cele de marime1/87? Acuma incerc sa fac un raft pentru ele dar nici in ala nu o sa incapa toate, defapt eu am destul de multe locomotive (17 buc.) si vagoane (90 buc.)
memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Mergi Sus