Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: 1 ... 6 7 [8]   Mergi Jos

Autor Subiect: machete feroviare  (Citit de 55419 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #105 : 17-08-2012, 23:03:39 »

Sunt perfect de acord cu tine ca nici vorba a se ricia gr la nivelul pbr -ului dar imi era necesara pemntru diorama. Nu ma supara deloc remarca ta si daca ai vreo idee (planuri mai deosebite) sunt gata sa trec la treaba. Stima si respect sincer  :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #106 : 03-09-2012, 22:34:51 »

Desi nu am putut lucra in ultimele doua saptamani atat cat mi-as fi dorit, iata in ce stadiu se afla micuta mea locomotiva. ..
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #107 : 03-09-2012, 22:38:49 »

Sincer recunosc ca intr-un fel m-a cucerit cu simplitatea ei si dupa ce am probat-o in fata depoului(cu putina rabdare cand va fi gata am sa o pozez si pentru dumneavoastra) chiar mi-a placut. Avand in vedere faptul ca diorama pe care o construiesc va fi intr-o oarecare masura daca vreti o istorie a cailor ferate nu putea ca tocmai ea sa lipseasca. Iata acum ultimele trei poze ...
 
            O seara buna spor la  :18:  si stima si respect sincer pentru toata lumea  :14: :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Wittman40

  • Modelist
  • Mesaje postate: 1525
Re: machete feroviare
« Răspuns #108 : 03-09-2012, 23:22:47 »

Frumos felicitari!
memorat

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: machete feroviare
« Răspuns #109 : 04-09-2012, 08:38:36 »

Foarte draguta locomotiva  :16:
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: machete feroviare
« Răspuns #110 : 04-09-2012, 14:38:43 »

Multumesc mult domnilor si desi mai este un pic pana sa fie gata ma bucur ca am facut-o pentru ca ea asa cum este reprezinta unul din pasii facuti de industria cf catre modele existente azi. Sper ca impreuna cu unul dintre pasionatii acestui forum si acestei adevarate arte care este modelismul sa pot face pe viitor un  br 52. Multumesc inca o data o zi buna la pigulit si stima si respect sincer  :14: :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cristake74

  • Vizitator
Re: machete feroviare
« Răspuns #111 : 04-09-2012, 17:32:31 »

Imi place cum ati executat acest model, felicitari. Pe de alta parte, inca ma uit cu multa nedumerire la designul acestei masini - stiu, e de la inceputul secolului al XX-lea, era inca epoca I... insa tot imi pare un hibrid intre un automotor si un vagon de posta/bagaj.
  :20:
memorat
Pagini: 1 ... 6 7 [8]   Mergi Sus