Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: sniper ... din carton fireste  (Citit de 1910 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
sniper ... din carton fireste
« : 02-04-2012, 22:03:07 »

Am fost nevoit sa stau mai multe zile la tara si nu am putut finaliza locomotiva GR 950 (intre noi fie vorba am sa o termin maine si voi incerca sa si postez pozele cu ea) dar nu am putut rezista si am gasit printre hartiile mele planurile de la un sniper pe care l-am lust tot gratie voua (multumiri lui Dumnezeu  pentru ca existati) de pe WWW.Paperkraft.net - Free Papercraft, Paper Model, & Papertoy si pe care atrebuit sa-l fac fara nicio scula, folosind doar foarfeca si un lipici de mi-am facut  :23: . Oricum pana la urma aiest ceva ce am sa postez. Sper sa va faca placere faptul ca totusi ma incapatanez la  :18: . Din nefericire mai trebuie un munte de exercitiu. Va doresc o sera buna la toti si spor la  :18: . Multa stima la toata lumea  :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Wittman40

  • Modelist
  • Mesaje postate: 1525
Re: sniper ... din carton fireste
« Răspuns #1 : 02-04-2012, 22:46:33 »

Foarte real,  :27:  felicitari!
memorat

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: sniper ... din carton fireste
« Răspuns #2 : 02-04-2012, 22:47:31 »

Ai grija pe unde te plimbi cu jucaria asta, s-ar putea sa fi luat la intrebari pentru permis de port arma.  :27:
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: sniper ... din carton fireste
« Răspuns #3 : 02-04-2012, 23:06:55 »

Multumesc la amandoi. din suflet ! Stima! :14:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

DragosP

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1312
  • Est modus in rebus.
Re: sniper ... din carton fireste
« Răspuns #4 : 03-04-2012, 16:39:14 »

Sniperul respectiv e de fapt un Dragunov sau cum se spune original ??????????? ???????? ????????? iar site-ul de origine e paper-replika.com .
Eu zic ca pusca e foarte bine realizata, din dimensiuni pare 1:1 sau cum intreba cineva mai demult pe un forum german: ori macheta e mica, ori pisica ta e uriasa.
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: sniper ... din carton fireste
« Răspuns #5 : 03-04-2012, 17:42:14 »

Da asa este si este intredevar 1:1. Are nu mai putin de 134 cm si a fost destul de greu de realizat ca imbinari. Si da pisica este cam mare fiind smechera mananca de latoti :)) :)) :))
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll
Pagini: [1]   Mergi Sus