Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: ARMATA ROMaNa DIN AL DOILEA RaZBOI MONDIAL iN MINIATURa 1/72  (Citit de 1448 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Wittman40

  • Modelist
  • Mesaje postate: 1525

Va invit sa viziona?i cele mai noi realizari ale mele care au fost comandate ?i vor fi expuse la sediul veteranilor de razboi din Satu Mare. Blindatele ?i solda?ei sunt Armourfast, avionul de vinatoare e Hobbyboss toate fiind la acela?i dimensiune la scara 1/72, mai am o macheta de terminat, un bombardier Bristol folosit de armata noastra.Machetele sunt colorate dupa poze de pe internet, cu ajutorul vopselelor Humbrol ?i a pensulelor care au fost conduse de mina mea. La realizarea dioramelor am folosit buca?i de nuiele rupte de pe o matura originala cumparata de pe pia?a ?i covor de iarba Noch+elemente de decor tot de la Noch, la Panzerul III lemnul este brad adunat asta iarna de pe bradul de Craciun. ?i iata citeva poze:

   
   
   
   
memorat

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: ARMATA ROMaNa DIN AL DOILEA RaZBOI MONDIAL iN MINIATURa 1/72
« Răspuns #1 : 16-04-2012, 23:16:57 »

Nu as putea duce miniaturizarea la astfel de dimensiuni. Sincer te-as jigni sa spun felicitari. este arta si pasiune pura. ESTI SUPERRR TARE ! :14: :14: :14: :14: :16: :16: :16: :16:
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll
Pagini: [1]   Mergi Sus