Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: 1 [2]   Mergi Jos

Autor Subiect: Submarin nuclear clasa Los Angeles  (Citit de 6096 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

FLAK-Panzer

• Modelist
  • Mesaje postate: 174
Re: Submarin nuclear clasa Los Angeles
« Răspuns #15 : 09-06-2012, 14:50:14 »

Dupa cum se stie anul trecut nu am reusit sa finalizez macheta pentru concurs, prin urmare anul acesta prioritatea a fost terminarea modelului. 
Cum Regulamentul zice ca : Pot  fi anuntate ca finalizate modele, inainte de terminarea concursului cu  conditia respectarii obligatiei de prezentare a imaginilor de finalizare  si a anuntarii acestui fapt, ulterior nemaiadmitandu-se nici o postare  legata de constructie, in ce le ce urmeaza voi prezenta pozele finale.
memorat

FLAK-Panzer

• Modelist
« Răspuns #16 : 09-06-2012, 14:52:05 »

Sper ca pozele corespund cerintelor juriului ( anume de a avea rezolutie minima 640x480, si de a prezenta macheta din unghiuri diferite)
memorat

FLAK-Panzer

• Modelist
« Răspuns #17 : 09-06-2012, 14:56:19 »

Dupa cum s-a vazut din topic, nu foarte lung de altfel, macheta nu e foarte complicata dar nici chiar simpla. Personal mi-a facut o mare placere constructia acestui submarin deoarece piesele se potrivesc fara probleme. Prin urmare il recomand si altora care iubesc submarinele.
memorat

Wittman40

• Modelist
  • Mesaje postate: 1525
« Răspuns #18 : 09-06-2012, 15:30:53 »

Exceptional, imi place subul acesta abia astept sa-l vad gata.
Stima
memorat

Claudiu

• Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1831
« Răspuns #19 : 09-06-2012, 19:14:31 »

Prima macheta din Concurs finalizata  :11: , felicitari !
memorat

Calin

• Modelist
  • Mesaje postate: 437
« Răspuns #20 : 09-06-2012, 20:20:48 »

:1:  A iesit frumos, o constructie precisa si curata, FELICITARI  :27: 
memorat

tavi

• Vizitator
« Răspuns #21 : 10-06-2012, 09:45:05 »

Felicitari pentru finalizare. Pozele sunt de o calitate si claritate exceptionala  :27: :27: .
 In alta ordine de idei....... daca tu zici ca modelul este finalizat, atunci eu te cred, dar..... in opinia mea..... nu este finalizat, si acum sa-ti spun si de ce :
 Tinand cont ca este un submarin de atac , trebuia sa-i faci cateva rachete nucleare si de ce nu...... chiar si cateva torpile MK . De asemenea ar fi mers si niscai-va matrozi calare pe chiosc si musai, capitanul navei care priveste tacticos prin "ochian" iar secundul mangaind de zor o pisicuta  :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) , aaaaaa si sa nu uit , tipul de la sonar curatandu-si tacticos o portocala  :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
memorat

Wittman40

• Modelist
  • Mesaje postate: 1525
« Răspuns #22 : 10-06-2012, 10:51:24 »

Felicitari pentru finalizare e o lucrare foarte curata si frumos montata, dar chiar mi se pare foarte usoara, sincer spus eu ii faceam ceva upgrade-uri, sa para mai real. (Dar asta e doar parerea mea si doar viziunea mea).

Stima!
memorat

Cristake74

• Vizitator
« Răspuns #23 : 08-08-2012, 18:56:54 »

Frumos, domnule. Pe mine ma ia cu ameteli, ma sperii cand vaz atata rotunjime la o macheta.... dar ce e frumos, e frumos.  :27:
memorat
Pagini: 1 [2]   Mergi Sus