Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: UAFV ( cand imaginatia o ia razna )  (Citit de 6142 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DragosP

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1311
  • Est modus in rebus.
UAFV ( cand imaginatia o ia razna )
« : 25-12-2009, 14:25:15 »

Nu va obositi sa va amintiti unde ati vazut asa ceva , pentru ca nu ati mai vazut nicaieri, e doar un produs al imaginatiei mele .  Imaginatie care m-a purtat spre un viitor mai mult sau mai putin indepartat cand razboiele nu vor mai fi purtate de oameni cu de masini. Prin urmare subiectul abordeaza un vehicul blindat tele ( sau radio ) comandat.
memorat

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: UAFV ( cand imaginatia o ia razna )
« Răspuns #1 : 25-12-2009, 15:46:26 »

Ce ar face omul fara imagina?ie, sunt curios cum va arata ceva mai incolo cand imagina?ia o va lua razna.  :2:
O intrebare: UAFV -adica ?  :14:
memorat

DragosP

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1311
  • Est modus in rebus.
Re: UAFV ( cand imaginatia o ia razna )
« Răspuns #2 : 25-12-2009, 16:51:23 »

Unmanned Armoured Fighting Vehicle

Ar trebuie sa iasa ca in poza de mai jos.
memorat

traian

  • Vizitator
Re: UAFV ( cand imaginatia o ia razna )
« Răspuns #3 : 25-12-2009, 21:31:47 »

    Dragos, noi, cei cu piticuti, ne straduim, ca pe fondul celor deja facute sau posibil in curs de facere, sa creem o lume pasnica a uneltelor distrugerii. Te rog, fiind si in domeniu, proiecteaza o masinarie care sa faca sa doara prostia si care sa directioneze tehnica spre unelte creative, ceva de genul 3 tulpini de floarea soarelui intr-un singur ghiveci.
memorat

DragosP

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1311
  • Est modus in rebus.
Re: UAFV ( cand imaginatia o ia razna )
« Răspuns #4 : 26-12-2009, 13:14:47 »

In fond totul e la vopsire , il pot face un soi de vehicul de pompieri.
memorat

DragosP

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1311
  • Est modus in rebus.
Re: UAFV ( cand imaginatia o ia razna )
« Răspuns #5 : 28-12-2009, 22:19:34 »

Intre timp am terminat modelul. Am preferat sa il vopsesc cu niste guase tocmai ca sa nu fie uniforma culoarea ( sa para scos din fabrica).
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: UAFV ( cand imaginatia o ia razna )
« Răspuns #6 : 28-12-2009, 22:28:35 »

Intre timp am terminat modelul. Am preferat sa il vopsesc cu niste guase tocmai ca sa nu fie uniforma culoarea ( sa para scos din fabrica).
:16: :16:  SUPERB. Totusi am o intrebare : vopseaua ai aplicat-o cu aerograful ??? Inca o data FELICITARI si a iesit o macheta deosebita, ca de fel toate modelele iesite din Fabrica DRAGOS MODEL SRL :14: :14:
memorat

DragosP

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1311
  • Est modus in rebus.
Re: UAFV ( cand imaginatia o ia razna )
« Răspuns #7 : 28-12-2009, 22:44:41 »

Multumesc , nu am folosit aerograf pentru ca nu am (daca castig la Loto sigur am sa imi cumpar macar unul ) , am apelat la clasicele pensule.
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: UAFV ( cand imaginatia o ia razna )
« Răspuns #8 : 29-12-2009, 13:48:39 »

 
Citat
nu am folosit aerograf pentru ca nu am (daca castig la Loto sigur am sa imi cumpar macar unul )

Totusi arata prea bine tinind cont ca a fost vopsit cu pensula. ....... Eheeee eu am castigat totusi ceva la LOTO si am reusit sa-mi iau un ,, fas fas " nu prea performant, dar daca sti sa-l folosesti la adevarata lui valuare iti faci treaba foarte bine .
memorat
Pagini: [1]   Mergi Sus