Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: vagon de calatori scara 1 la 87  (Citit de 5418 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
vagon de calatori scara 1 la 87
« : 24-10-2012, 20:31:24 »

Buna seara iubitorilor de cartoane, Se pare ca nu am mai putut rezista si am sa incep sa postez o serie demachete feroviare scara 1 la 87. Siuncer credeti-ma ca nu am nicio vina pentru asta, cel care m-a provocat la demersul asta este Wittman asa ca trebuie tras la raspundere el pentru asta  :)) .
Am sa incep cu un vagon de calatori clasa I, proiect propriu care din nefericire a murit din nastere adica am gresit dimensiunile. Ulterior le-am remediat si acum (cand am un pic de timp liber) lucerz deja la varianta buna. Pana atunci am sa va prezint ce am facut pana acum. in prima faza iata cum a iesit caroseria pe care am gresit-o ...
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Cos

  • Modelist
  • Mesaje postate: 837
Re: vagon de calatori scara 1 la 87
« Răspuns #1 : 24-10-2012, 20:33:57 »

Am uitat sa va cer scuze pentru imagini dar setul meu de acumulatoare a murit asa ca am facut pozele cu un alt aparat care nu este chiar ce imi doresc. Dar asta este ... acum am sa va prezint imagini cu a doua incercare care este corecta ...
memorat
"Pastreaza, in sufletul tau, un loc secret in care sa se poata aduna visele si, astfel protejate, sa infloreasca si sa creasca."-Louise Driscoll

Wittman40

  • Modelist
  • Mesaje postate: 1525
Re: vagon de calatori scara 1 la 87
« Răspuns #2 : 24-10-2012, 22:10:47 »

Ia te uita ce face omul acesta? Pare interesant pentru mine  :8:
memorat

SORY1976

  • Vizitator
Re: vagon de calatori scara 1 la 87
« Răspuns #3 : 07-11-2012, 19:36:15 »

Salutare...daca ar arata vagoanele reale romanesti asa am fi super tari....Spor in continuare
RESPECT MAXIM
memorat
Pagini: [1]   Mergi Sus