Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: Terapia de ...... weekend  (Citit de 4432 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tavi

  • Vizitator
Terapia de ...... weekend
« : 12-11-2012, 18:52:09 »

 Salutare mai mari si mai mici. Dupa cum spune si titlul topikului........ cand nu ai chef de lucru, il cauti, iar daca nu-l gasesti...... apelezi la un medic. In cazul meu....... medicul mi-a prescris o asa zisa terapie, care pe semne a dat rezultate multumitoare. Plicrisit, obosit, fara vlaga si fara v-un chef de lucru....... dupa rasfoit reviste, dupa belit ochii la infimul si usorul AN-2 ...... in cautarea muzei lipsa, m-a trasnit prin cap cea mai mare tampenie, asa ca...... daca la marina topicele incep sa miroasa a mucegai, mi-am propus sa mai inprospatez atmosfera cu te miri ce culturi de frunze uscate (ca tot e sezonul) si........ pur si simplu "o barcuta" . Mai mult cu ...greata, mai taras grapis, am ales o spurcaciune de barcaz care mi sa parut cat de cat atragatoare, si...... hai sa vedem daca o iesii ceva din cartun. Deci...... cu lehamite si o lene de boier mare m-am apucat sa masor, sa calculez, sa desenez chile, coaste si alte alea. Cum lenea m-a caracterizat de fel, a lipsit cu desavarsire pozarul ( care pe semne si el suferea de aceasi lene cronica) , drept urmare.... ceva poze numai dupa toata operatiunea de desenat, taiat, pipit.... si chiar ca nu mai stiu ce era......... Deci...... inainte de a supune atentiei rezultatele tratamentului terapeutic........ fiti blanzi si ....luati-o usor cu pianu pe scari. Modelul se vrea a fii o salupa (portuara......sau de inspectie...... sau poate de agrement...... sau mai stiu si eu ce d'ku o mai fi). Dupa nume..... parca-i zice "ALA" , asa ca .... "ALA-bala" trece la ora de inspectiune. de lucru la ea... mai e nitel, cat spui "ALA'-bala si e gata, iar la sfarsit am sa-i trag si o mazgaleala pe cinste si poate ma indur si am sa-i pun si motorici( nu de alta , da sa am cu ce ma juca in cada plina de bulbuci atunci cand fac baita  :2: :2: :)) :)) :)) :))
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: Terapia de ...... weekend
« Răspuns #1 : 12-11-2012, 18:53:07 »

Si asta se vrea a fi ...... "ALA"
memorat

SORY1976

  • Vizitator
Re: Terapia de ...... weekend
« Răspuns #2 : 12-11-2012, 19:05:51 »

Salutare....ALA arata blindat nu gluma daca iti cade pe degete adios...oricum perfect imbinat....de abia astept sa vad continuarea....


RESPECT MAXIM
memorat

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: Terapia de ...... weekend
« Răspuns #3 : 12-11-2012, 22:10:06 »

Faci ce faci si tot la "motorici" ajungi  :)   
O idee, o vopsesti neagra iar la bai?a ....  zici ca esti 007   :))   
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: Terapia de ...... weekend
« Răspuns #4 : 14-11-2012, 11:55:54 »

Faci ce faci si tot la "motorici" ajungi  :)   
...........
..........pai daca am in cap numai motorase, tractorase....... :20: :20:
O idee, o vopsesti neagra iar la bai?a ....  zici ca esti 007   :))   
...... hmmmmm!!! 007 zici ??? suna bine, da ce fac ca moaca mea nu seamana deloc cu a agentui.... Bond, James Bond !!  :)) :))  ..... pentru asa ceva am nevoie de operatii estetice si de ....liposubtie la burtica, ca ...Bond era suplu si ferches , nu babalac si "burtos" ca mine.
memorat

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: Terapia de ...... weekend
« Răspuns #5 : 14-11-2012, 21:56:37 »

Si daca tot am vazut-o in realitate raman la ideea de a o vopsi neagra, ar fi ceva deosebit.
Pentru cateva ore de munca a iesit excelent, putin kit si vopsea si ..  :13:
memorat
Pagini: [1]   Mergi Sus