Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: HMS Mercury - Shipyard  (Citit de 5179 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

eddie

  • Vizitator
HMS Mercury - Shipyard
« : 22-01-2013, 21:41:37 »

Avem o prezentare cuprinzatoare a fregatei in topicul deschis de Claudiu asa ca nu voi relua si eu. Va voi spune insa cum a ajuns aceasta bijuterie marca Shipyard pe mainile mele.
Ii povesteam iubitei mele despre pasiunea mea si mi-a venit o idee. Am intrat pe site si am intrebat-o cam ce domeniu ar interesa-o. Astfel am intrat la nave, apoi la cele de epoca si acolo am stabilit. Ii voi construi o copie a frumoasei HMS Mercury!
 
Asa a inceput...
 
 
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: HMS Mercury - Shipyard
« Răspuns #1 : 22-01-2013, 21:58:23 »

............. Va voi spune insa cum a ajuns aceasta bijuterie marca Shipyard pe mainile mele.
Ii povesteam iubitei mele despre pasiunea mea si mi-a venit o idee. Am intrat pe site si am intrebat-o cam ce domeniu ar interesa-o. Astfel am intrat la nave, apoi la cele de epoca si acolo am stabilit. Ii voi construi o copie a frumoasei HMS Mercury!
 
Asa a inceput...
  :)) :)) :))  Povestestei cat mai poti si cat mai accepta.... ca deja la mine....daca-i aduc aminte de pasiunea mea ( modelismul) deja mi-o iau pe cocoasa. Ma tot gandesc cum sa-i mai povestesc si sa o aburesc despre ...LCM-ul de la GPM.... inca mai gandesc, ca daca nu-i destul de plauzibila povestea zbor si eu si toate ale modelismului pe geam...


 asa ca ... profita de ocazie cat poti.
memorat

eddie

  • Vizitator
Re: HMS Mercury - Shipyard
« Răspuns #2 : 22-01-2013, 22:00:22 »

Strategia-i totul!  :)) :)) :))
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: HMS Mercury - Shipyard
« Răspuns #3 : 22-01-2013, 22:10:15 »

Strategia-i totul!  :)) :)) :))
Si....... oaresce lecti de strategie se poate ???? cat este"m"  lectia ???? :20: :20: :20: ca le-as invata cu draga inima numa sa stiu ca nu o mai apuca durerile de cap (pe a mea doamna) cand vine vorba de ....Modelism. Nu de alta... da cand mai vorbesc de modelism cu Clau.... stam ascunsi in masina, iar daca trece ASry pe la mine.... ii zic ca este in vizita de lucru, nici decum ca ar fi vorba de modelism.
memorat

Claudiu

  • Administrator
  • Modelist
  • Mesaje postate: 1857
Re: HMS Mercury - Shipyard
« Răspuns #4 : 22-01-2013, 22:51:56 »

E vezi ? Acum din cauza ta incep sa-i dau tarcoale, azi m-a uitat la Mercury de 3 ori.  :2:
Acum ceva timp vorbeam cu un modelist din Mangalia care m-a intrebat daca sa-i puna perdele la geamuri, asta binenteles dupa ce a mai facut o gramada de detalii in cabina.... .  :)
Voi urmarii cu atentie constructia navei tale, SPOR ! 
memorat

tavi

  • Vizitator
Re: HMS Mercury - Shipyard
« Răspuns #5 : 22-01-2013, 23:00:33 »

Pai era si timpul sa-i mai dai tarcoale... ca saraca.........
memorat

eddie

  • Vizitator
Re: HMS Mercury - Shipyard
« Răspuns #6 : 22-01-2013, 23:00:49 »

Sper sa nu-i dai doar tarcoale, totusi. Vezi ca sunt un ucenic tare atent. Sa stii ca si foita rezistenta am folosit-o pentru piesele B si C  :20:
Spor!
memorat
Pagini: [1]   Mergi Sus