Machete din carton - Forum
Machete in lucru => Vehicule militare => Subiect creat de: Wittman40 din 24-12-2013, 14:11:59
-
O era noua in modelit la mine scara 1/25, cu un Centauro B1 am hotarit in sfirsit sa o fac. E cam mare pentru mine si mi se pare simpla de tot, cred ca o sa caut ceva poze reale sa o fac cit ai tare. Si eventia\\ual nu a sa strice nici o vopsea adecvata+o diorama pentru postament, ce ziceti tanchistilor?
(http://s9.postimg.org/los3ula1n/HPIM0758.jpg) (http://postimg.org/image/los3ula1n/) (http://s9.postimg.org/h953bl89n/HPIM0760.jpg) (http://postimg.org/image/h953bl89n/) (http://s9.postimg.org/u1t7bijvf/HPIM0761.jpg) (http://postimg.org/image/u1t7bijvf/)
(http://s9.postimg.org/machcyfq3/HPIM0763.jpg) (http://postimg.org/image/machcyfq3/) (http://s9.postimg.org/eivreebkr/HPIM0764.jpg) (http://postimg.org/image/eivreebkr/) (http://s9.postimg.org/tt07zbwgr/HPIM0765.jpg) (http://postimg.org/image/tt07zbwgr/)
-
Mult success cu noua macheta! :27:
-
Confirm tinta! :47:
-
Am fost harnic de sarbatori:
(http://s28.postimg.org/bm96ffcc9/HPIM0766.jpg) (http://postimg.org/image/bm96ffcc9/) (http://s28.postimg.org/eudnsgym1/HPIM0808.jpg) (http://postimg.org/image/eudnsgym1/) (http://s28.postimg.org/e2azt9uex/HPIM0810.jpg) (http://postimg.org/image/e2azt9uex/)
-
Frumos lucrat! Asta e un transportor blindat, asai?
-
Centauro B 1 este un autoblindat antitanc productie italiana, avind un motor Iveco de 6 cilindri, de 520 CP. Ae a greutate de 26 de tonne si viteza maximapoate ajunge la 100 de km/h maxim, avind o autonomie de 800 de km. Blindajul este slabut pe lateral si in spate maximele de perforare sunt pentru proiectile de 14.5 mm, frontal 25 mm, iar pe turela proiectilele perforatoare de peste 40 mm. Armamentul principal e un tun de 105 mm, dar sunt in testare si cu tunuri de 120 mm, iar cele secundare o mitraliera de doua mitraliere MG-3 de 7.62, (una paralel cu tunul si una anteaeriana). Exista si varianta de transportor blindat dar cu turela mai mica si cu modificari adecvate pentru locuri suficiente ale echipamentelor soldatilor. Acesta avind un personal de 4 persoane si poate primi la bord inca 4 persoane pentru misiuni de desant. Aceste blindate le gasim in armata italiana cit si in trupele NATO.
-
in trupele NATO.
Doar spaniolii au un numar semnificativ, cele ale americanezilor pot fi considerate nesemnificative.
(https://secure02.blue.shared-server.net/www.chickenhead.co.jp/shop/goods_img/photo_file_2_l.jpg)
-
Poze de aseara pina la 8 am muncit am tras tare :)
(http://s18.postimg.org/fsuhw5dkl/HPIM0812.jpg) (http://postimg.org/image/fsuhw5dkl/) (http://s18.postimg.org/xudmty7lh/HPIM0813.jpg) (http://postimg.org/image/xudmty7lh/)
-
:27: :27: Tare de tot!
-
Arata foarte bine :16:
-
Mersi dar e inca departe de realitate.
-
Iata poze de azi mai am lucrat un pic:
(http://s22.postimg.org/6h6qm0un1/HPIM0814.jpg) (http://postimg.org/image/6h6qm0un1/) (http://s22.postimg.org/z5jop8wt9/HPIM0815.jpg) (http://postimg.org/image/z5jop8wt9/)
-
Foarte frumos. Trebuie sa iasa ceva fain, fain dupa cum arata inceoutul. Spor maxim la :18: .
Stima si respect sincer :14:
-
:47: deja sunt cu ochi pe tine si chiar vreau sa vad finalul :14: stima si respect