Machete din carton - Forum

Machete in lucru => Feroviar => Subiect creat de: Cos din 24-10-2012, 20:31:24

Titlu: vagon de calatori scara 1 la 87
Scris de: Cos din 24-10-2012, 20:31:24
Buna seara iubitorilor de cartoane, Se pare ca nu am mai putut rezista si am sa incep sa postez o serie demachete feroviare scara 1 la 87. Siuncer credeti-ma ca nu am nicio vina pentru asta, cel care m-a provocat la demersul asta este Wittman asa ca trebuie tras la raspundere el pentru asta  :)) .
Am sa incep cu un vagon de calatori clasa I, proiect propriu care din nefericire a murit din nastere adica am gresit dimensiunile. Ulterior le-am remediat si acum (cand am un pic de timp liber) lucerz deja la varianta buna. Pana atunci am sa va prezint ce am facut pana acum. in prima faza iata cum a iesit caroseria pe care am gresit-o ...
Titlu: Re: vagon de calatori scara 1 la 87
Scris de: Cos din 24-10-2012, 20:33:57
Am uitat sa va cer scuze pentru imagini dar setul meu de acumulatoare a murit asa ca am facut pozele cu un alt aparat care nu este chiar ce imi doresc. Dar asta este ... acum am sa va prezint imagini cu a doua incercare care este corecta ...
Titlu: Re: vagon de calatori scara 1 la 87
Scris de: Wittman40 din 24-10-2012, 22:10:47
Ia te uita ce face omul acesta? Pare interesant pentru mine  :8:
Titlu: Re: vagon de calatori scara 1 la 87
Scris de: SORY1976 din 07-11-2012, 19:36:15
Salutare...daca ar arata vagoanele reale romanesti asa am fi super tari....Spor in continuare
RESPECT MAXIM