Machete din carton - Forum

Căutare avansată  
Pagini: [1]   Mergi Jos

Autor Subiect: SA-6 KUB gherghinoiu  (Citit de 2969 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

gherghinoiu

  • Vizitator
SA-6 KUB gherghinoiu
« : 14-05-2019, 18:40:47 »

Nu vreau sa imi arat talentul dar cred ca am ceva de aratat in perioada in care nu am mai fost activ pe retea...Vreau sa prezint un lansator de rachete SA-6 KUB pe jumatate functional adica rotirea turelei cu rachete si ridicarea rampei de lansare o lucrare destul de grea si pot spune cu batai de cap a trebuit sa mai folosesc si desenul tehnic in unele cazuri...ex.rampa de lansare bratele laterale fiind foarte subtiri am inlocuit cu carton mai gros elementele gen balama a trebuit sa folosesc balamale din plastic etc...
memorat

Rafael

  • Modelist
  • Mesaje postate: 303
Re: SA-6 KUB gherghinoiu
« Răspuns #1 : 16-05-2019, 11:32:20 »

Arata foarte bine...sincer pe mine mai surprins placut bravo :1:
memorat

gherghinoiu

  • Vizitator
Re: SA-6 KUB gherghinoiu
« Răspuns #2 : 16-05-2019, 18:42:28 »

Multumesc d-nul Rafael :14:
memorat

lucian1975

  • Modelist
  • Mesaje postate: 609
Re: SA-6 KUB gherghinoiu
« Răspuns #3 : 16-05-2019, 21:21:33 »

 :27: Reusita lucrarea! Hai sa fiu putin carcotas (pentru ca imi este cunoscuta tehnica asta :2: ): piesa cu jugurile din spatele instalatiei de lansare, cele pe care se sprijina rachetele in pozitie de mars, este lasata in jos cand instalatia este in pozitia de lupta (cu bratele pe care sunt prins rachetele ridicate). In rest,  :27: :27: :27: si scuze pentru precizarea rautacioasa :20: , dar am amintiri legate de chestia asta... La ce scara este?
memorat

gherghinoiu

  • Vizitator
Re: SA-6 KUB gherghinoiu
« Răspuns #4 : 16-05-2019, 22:32:17 »

nici eu nu vreau sa fiu carcotas dar tinand cont ca sunt tanchist la origine din tata in fiu si ulterior devenit aviator vreau sa iti multumesc pentru precizare si am sa pun cateva foto cu deplasarea in mars la parada unde se inclina la 30 grade cu varful in sensul de mers iar pe locul de parcare sunt asigurate cu acele bratari de tip lacat intradevar am inchis lacatele pentru a nu cadea rachetele,,,,o observatie buna...si iti multumesc. :14: :14: :14:
memorat

gherghinoiu

  • Vizitator
Re: SA-6 KUB gherghinoiu
« Răspuns #5 : 16-05-2019, 22:32:56 »

pe locul de parcare
memorat
Pagini: [1]   Mergi Sus