Machete in lucru > Vehicule militare

Frontul de Est - iarna ( vigneta )

(1/13) > >>

DragosP:
E prima mea tentativa de vigneta/diorama, asa ca nu ma judecati prea aspru  :20: . Actorul principal e tanc(heta) sovietica T-27 , nepoata de la est a tanchetei Carden-Lloyd. Macheta participa si la cartoniada insa dioarama nu pentru ca nu va fi in intregime din carton ( si asta contravine regulamentului ).

DragosP:
Constructia structuri de rezistenta nu a pus prea mari probleme.

DragosP:
Am trecut la caroserie , pentru care a trebuit sa slefuiesc putin structura de rezistenta pentru a fi sigur ca e acoperita

traian:
  Mi-ai luat-o inainte cu eancheta dar nu il consider motiv de suparare, dimpotriva. Am si eu kitul, de mult timp, si ,,la o tigara'' mai trag cu ochiul la el. E un model frumos. Cu mult timp in urma l-am facut dupa cateva imagini si un profil pe o pagina caroiata din Modelist Konstructor, din tabla de cutie de conserva, cu motorase de la jucarii cu baterie, si cu telecomanda prin fir. Din pacate grupa antitanc aparuta in familie l-a luat in vizor si nu am mai putut salva decat o senila si cativa galeti.
 Intentionam sa prezint kitul pentru cei tentati si fara alte prioritati, dar fiind prezentarea ta, care sper sa si tenteze, o sa ma orientez spre altceva.
 Spor la lucru in continuare, e faina !

traian:
  In primul rand scuze,am ,,stalcit'' tancheta . Sunt curios daca e pe undeva vre-o abordare a modelului ,,Malaxa''

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina urm─âtoare

Du-te la versiunea complet─â