Machete in lucru > Feroviar

machete feroviare

(1/23) > >>

Cos:
Lucrez acum la macheta castelului de apa din Lipanesti (din carton fireste si cu foarte multe detalii,)scara 1:43 si sper ca in curand sa pot posta posta poze cu el. In fine ideea este ca lucrez si la o gara si as vrea sa stiu de unde pot lua schite pentru o locomotiva pe aburi, cu multe detalii, pentru gara. As prefera ceva in genul T2 - 71. Sper sa pot ontine un astfel de plan. Multumesc anticipat.

Cos:
am incercat sa trimit imagini cu ceea ce am facut de trei ori si de fiecare data se cerea alte valori ale pozelor sper ca de data asta este bine.

Cos:
Cum spuneam mai devreme am in lucru si o gara care acum arata ca in imaginile pe care le vedeti dar sper ca intr/o zi sa fie gata si ea. Daca doreste cineva planuri am sa incerc sa le trimit.

Cos:
Imi cer scuze pentru faptul ca am postat gara si castelul de apa aici dar fiind direct legate de domeniul feroviar am zis ca este ok. Daca nu este pot fi mutate la alta sectiune. Din punctul meu de vedere este ok. Am vazut mai devreme un E60 01 electric am si eu planuri cu el; dar nu le pot trimite din cauza marimii fisierului cine le vrea sa lase o adresa de email si am sa le trimit.

DragosP:

--- Citat din: Cos din 16-02-2012, 15:31:53 --- In fine ideea este ca lucrez si la o gara si as vrea sa stiu de unde pot lua schite pentru o locomotiva pe aburi, cu multe detalii, pentru gara. As prefera ceva in genul T2 - 71. Sper sa pot ontine un astfel de plan.

--- Terminare citat ---

In primul rand daca intentionezi sa faci o diorama feroviara, topicul ar putea ramane aici. Daca te opresti la cladiri atunci ar trebui mutat.

O locomotiva cu aburi cat de cat detaliata insa mai mare (1:38, dar se poate micsora) gasesti aici: http://www.kartonbau.de/forum/index.php?page=DownloadDBData&dataID=158  ( s-ar putea sa trebuiasca sa te inscrii) si aici  ( scara 1:45)    http://bastelbogen-online.de/index.html#T12

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina urm─âtoare

Du-te la versiunea complet─â