Machete in lucru > Vehicule militare

DAC help!!!

<< < (2/4) > >>

KTA:
Mersi mult PAPY pentru poze undeva este si vina mea ca nu am specificat ce fel de dac mai exact varianta de armata as fi interesat. constructia as vrea sa o fac cam de la zero, din modelul lui dragos voi folosi totusi cabina cu mici modificari  :18: sper ca va iesi ceva cat mai aproape de un dac 665 t varianta cu remorca fara prelata :2: dragos imi poti spune mai exact ce fel de fisiere sunt ,,dxf'' pentru ca la partea de proiectare pe calculator sant paralel tot ce voi face va fi doar pe hartie :20:

DragosP:
fisierele de tip dxf sunt pentru programe de desen vectorial ( gen AutoCAD0 . Daca nu folosesti AutoCAD ( nici eu ) sau ceva asemanator poti gasi pe net convertoare dxf/dwg-pdf . Pdf-uri le deschizi ci Adobe Reader sau alt program care citeste pdf-uri apoi le printezi si te apuci de scratch-build.

Rrmar:
Salut,
Referitor la fisierele .dxf: daca aveti Autocad se pot transforma cu acesta in PDF. Se deschid fiserele cu autocadul si se printeaza, doar ca atunci cand alegi imprimanta din meniu, alegeti imprimanta: ,,DVG to PDF". Totusi eu as proiecta in autocad, e precis, se pot face modificari usor si se poate colora modelul foarte usor.
Bafta.

KTA:
ok voi incerca sa vad ce iese bineinteles daca dragos imi va da fisierele ,momentan am gasit din ce voi face sasiul :11: si o mica poza cu interiorul :12: .le poti trimite pe mail?

DragosP:
Ti-am trimis pe mail documentia pe care o detin.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă